Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aktualności

2011-11-14

MODERNIZACJA W HALI GARAŻOWEJ

SZANOWNI PAŃSTWO,

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 16 - 17 listopada br. zgodnie z podjętą uchwała nr 7/2011 będą wykonywane prace w hali garażowej.

Prosimy Państwa o opuszczenie pojazdów z hali garażowej w godzinach od 8.00 – 18.00.

!!!Usunięcie wszystkich pojazdów jest obowiązkowe!!!
Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
Zarządca nieruchomości
 
2011-10-07

SEZON GRZEWCZY 2011/2012

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 3 października br. rozpoczeliśmy sezon grzewczy 2011/2012.

Jednocześnie informujemy, iż w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego wprowadziliśmy procedurę częstych kontroli węzła cieplnego dla uzyskania satysfakcji użytkowników. W celu zwiększenia wydajności ciepła, ekonomiki grzania wszyscy mieszkańcy proszeni byli o włączenie wszystkich grzejników oraz nastawy na najwyższą skalę termostatu.

Uruchomienie systemu grzania wiązało się z przygotowaniem systemu do odpowiedniego nieawaryjnego funkcjonowania, od ostaniego wpisu na ten temat, zatrudniony został instalator, który usuwał usterki, wymieniał zużyte zawory, kalibrował system grzewczy.

Przed nami ciąg dalszy prac, które podzilone są na etapy, ze względu na rozdział kosztów związanych z pracami. Planowana w najbliższym czasie jest również kalibracja regulatorów instalacji tak, aby w pełni wykorzystać ciepło zamówione od dostawcy oraz w kolejnych latach po kalibracji sukcesywne obniżać moc zamowioną, a co za tym idzie, wysokie koszty. Wokonywane będą rowniez inne prace polegajace na doszczelnieniu peszli przewodów, uszczelnianie istalacji oraz stala bieżaca kontrola. Nieruchomość wymag wyżej wymienionych działań ze względu na swoją specyfikę.

Administracja nieruchomości szacuje, iż przy zakresie działania systemu w trybie najbardziej wydajnym, ekonomicznym trybie funkcjonowania Wspólnota jest w stanie zaoszczędzić nawet do 30% w stosunku do kosztów dotychczasowych.

Zarządca

2011-08-29

OSZCZEDNOŚCI ZWIĄZANE Z ENERGIĄ CIEPLNĄ

Szanowni Państwo,

Wykorzystując zapisy umowy zawartej pomiędzy firmą Dalkia,a Wspólnotą Mieszkaniową, zwróciliśmy sie do dostawcy energii cieplnej o przeprowadzenie weryfikacji mocy dla nieruchomości Pelikan. (zapis uniemożliwiał wykonanie weryfikacji przez okres 3 lat). 

Wniosek stanowił obniżenie mocy zamówionej o 15%, niestety firma Dalkia nie zapewniła nam 15 % oszczędności. Moc zamówiona obniżona została o około 8%. W zbliżajacycm się sezonie grzewczym bedziemy przyglądali się zużywanej energii, i jeżeli będzie to możliwie będziemy dalej wnioskowali o ponowne obniżenia.

Szukając oszczędności, chcemy przeprowadzić regulację komputerową regulatorów ciepła znajdujących sie na wszystkich kondygnacjach nieruchomości co możę pozwolić nam na kolejne obniżenie zużycia energii nawet do 25% całorocznych kosztów.

Niestety kondycja instalacji zmusza Wspólnotę do ciąglych napraw i licznych przeglądów szachtow co sukcesywnie w miarę możliwość jest weryfikowane i naprawiane przez Instalatorów.

W załączeniu przedstawiam pismo z firmy Dalkia w odpowiedzi na zgłoszoną prośbę o weryfikację mocy.

Pobierz files/upload/file/pelikan pismo weryfikacja mocy.pdf

Zarządca

2011-08-29

PRZERWA TECHNICZNA NA BASENIE

Witam serdecznie,

Poniżej przedstawiam zestawienie zadań wykonanych przez firmy zewnętrzne w okresie przerwy technicznej na basenie.

Poniżej przedstawiam zestawienie zadań oraz w zalaczeniu przesyłam przygotowaną prezentację do pobrania.

- spuszczenie wody, czyszczenie niecki, porządki w maszynowni, i inne przedsyawione w załaczniku;

- wymiana uszkodzonych przeszkleń;

- montaż lamp junizujących pomieszczenie sauny;

- montaż przepustnicy odcinającej dopływ wody do zbiornika p.poż, przeróbki dotyczące instalacji przelewowej;

- wymiana zamka w drzwiach sylikonowanie kabin, serwis paneli prysznicowych, dokręcanie elementów stałych sanitarnych, montaż maskownic na sterowniki, wymiana brakującego oświetlenia;

- doczyszczanie posadzki basenu, sauny, szyb, stołów krzeseł, gulików, dezynfekcja środkiem bakteriobójczym;

Pozostałedo wykonania: Montaż regulaminu basenowy przed wejściem, naprawa rolet zewnętrznych - ponowne cykliczne doczyszczanie posadzki pomiewszczeń socjalnych basenu.

W załączniku zestawienie innych zadań wykonanych przez firmę Swimlive.

Pobierzfiles/upload/file/przerwa techniczna pelikan - 2011.pdf

Zarządca

2011-08-22

WZÓR - DEKLARACJA NA PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI

Na prośbę jednego z mieszkańcow w załączeniu przekazujemy Państwu załącznik - Deklaracja na podatek od nieruchomości na rok 2011 chcą ułatwić dostępność do jego wypełnienia.

Zarządca

Pobierzfiles/upload/file/deklaracja na podatek od nieruchomoĺšci na 2011 rok.doc

2011-08-22

PRZERWA TECHNICZNA NA BASENIE

SZANOWNI PAŃSTWO,

Uprzejmie informujemy, iż w związku z przedłużającym się okresem montażu zaworu odcinajaćego zbiornika p.poż. wykonywanego prze Inwestora, termin otwarcia basenu przedłużył się. W dniu jutrzejszym tj. 23 sierpnia otwieramy basen. Przepraszamy za wydłużajacy się termin otwarcia. Na basenie zostały przeprowadzone prace konserwacyjne, urządzeń basenowych, kabin oraz paneli prysznicowych i innych. Dezynfekcji poddane zostaly wszystkie pomieszczenia basenowe. 

Również w Saunie założone zostały lampy jonizujące powietrze, służśące poprawie kondycji użytkowników.

Za utrudnienia które wystąpiły w trakcie wykonywania prac bardzo przepraszamy.

Zarządca

2011-07-27

POCZTÓWKI Z PELIKANA

Szanowni Państwo !!

Dzięki zaangażowaniu, pasji jednej z mieszkanek nieruchomości Pelikan powstały pocztówki naszego obiektu. Teraz również urlopując na Pelikanie można wyslac pocztówkę do znajomych czy rodziny.

W załączzeniu przedstawiamy skan pocztówek autorstwa Pani Julii Rotnickiej, które można obejrzeć w gablocie - HOL GŁÓWNY.

Autorce projektu bardzo dziękujemy.

Zarządca

http://www.mappostcards.pl/

Pobierz files/upload/file/pocztowki_pelikan0001.pdf

« 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » »|