Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aktualności

2009-07-07

Modernizacja oraz naprawy w części basenowej

Uprzejmie informujemy, iż w dniach od 20 lipca do 3 sierpnia br. cześć basenowa będzie nieczynna z powodu napraw wykonywanych prze firmę Nickel. Zgodnie z obietnicami pojawi się szkalne zadaszenie jak w wizualizacji projektu Pelikan, poprawiona zostanie wentylacja, w tym samym czasie firma Masters planuje modernizację zgodną z ustaleniami na zebraniu Wspólnoty - recepcja basenowa, sprzęt HiFI i inne... przy tej samej okazji będziemy wymieniać również wodę na basenie (obowiązek -1 raz w roku) oraz wyrównany zostanie poziom chloru i ph. W ramach okresu wakacyjnego planujemy wydłużenie czasu funkcjonowania basenu zaraz po ponowym uruchomieniu tj. miesiącu sierpniu z racji napraw i modernizacji.

Z utrudnienia przepraszamy !

Zarządca

2009-07-07

Droga dojazdowa do budynku

Spór ze Spółdzielnią Mieszkaniową Osiedla Młodych nadal trwa. Od stycznia br. zajeliśmy się sprawą niszczejącej drogi dojazdowej do naszej nieruchomości. Odbyły się do tej pory spotkania z firmą Nickel celem ustalenia faktów, Zarządem Drog Miejskich - który wykazał aprobatę do przejęcia drogi w Zarząd oraz naprawienia niszczejącej nawierzchni oraz Spółdzielnią Mieszkaniową Osiedle Młodych. Na moją prośbę dyrektor Zakladu Budowlanego Spółdzielni (sąsiadujący budynek) załatał jedną z dziur, niestety droga jest nadal w bardzo złym stanie technicznym.
W dniu dzisiejszym wysłane zostało kolejne pismo w którym jednoznacznie określamy nasze stanowisko oraz informujemy Spóldzielnie jakie dalsze działania podejmiemy w momencie nie wywiązania się z wezwania.

W załączniku pismo wysłane do Spółdzielni. Pobierz 

2009-07-07

Podjazd hali garażowej

W celu poprawy bezpieczeństwa pojazdów poruszających się na nieruchomości Pelikan, Firma Masters postanowiła zamontować na podjeździe do hali garażowej - lustro drogowe oraz wymalować linie ciągłą, w celu uniknięcia ewentualnych kolizji. Prace najprawdopodobniej zostaną wykonane do końca przyszłego tygodnia, do tego czasu zwracam się do Państwa z prośbą o szczególną ostrożność przy wyjeżdzaniu z hali garażowej.

Zarządca

2009-07-07

Firma KONE - reklamacja

W dniu 1.07.2009 r. odbylo się spotkanie pomiędzy Firmą Masters, Nickel oraz Kone.

Roszczenia w stosunku do firmy Kone dotyczyły wadliwie zamontowanych oraz wadliwych materiałowo skrzydeł drzwi do wind - większość skrzydeł ma bardzo dużo rys. Firma Kone była już przez nas wielokrotnie wzywana do ich wymiany. Reasumując na spotkaniu ustalono, iż firmę Kone zobowiązuje się do wymiany ok 50 skrzydeł drzwi dzwigu w terminie 3 miesięcy ( materiał - 2 miesiące czas oczekiwania).

2009-07-06

Wymiana uszkodonych przeszkleń

W poniedziałek 6 lipca na nieruchomości pojawiła się firma celem wymiany uszkodzonych przeszkleń budynku. Niestety pracownicy zdolali wymienić tylko jedną  z szyb - hol główny.W szybach które miały uzupełnić brakujące elementy zadaszenia, zostały błędnie wywiercone otwory. Firma zamowiła już kolejne szyby niestety czas oczekiwania to 3 tygodnie. Firma poprosiła mnie abym przeprosił Państwa w ich imieniu, niestety nie pozostaje nic innego jak tylko czekać cierpliwie.

Zarządca

2009-07-05

Dalkia - podwyżka !

W załączniku pismo z firmy Dalkia dotyczace nowych cen ciepla z miejskiej sieci cieplnej m. Poznania

Pobierz

2009-06-26

Prace na nieruchomości

W ostatnim czasie pojawiły się liczne przecieki w hali garażowej szczególnie na poziomie -1, niestety warunki atmosferyczne nie sprzyjają skutecznemu usuwaniu skutków przecieków. Firma Masters wraz z Firmą Nickel podjęła działania w celu usunięcia awarii bądź ewentualnych przeróbek w trybie pilnym. Do końca miesiąca lipca wszytskie awarie będą trwale usunięte (pisemne zapewnienia) niebawem też przeprowadzona zostanie modernizacja części basenowej: usprawnienie pracy wentylacji, dodatkowe szklane patio zgodnie z wizualizacją, sprzęt audio, recepcja basenowa, wymiana wody na basenie (coroczna) i inne... Nowa odsłona części basenowej już w miesiącu sierpniu !! Więcej informacji przekaże Państwu w najbliższym czasie po ustaleniu konkretnych terminów z Firmami zewnętrznymi. Do tej pory usunięto 3 przecieki na poziomie -2 oraz w pomieszczeniach technicznych podbasenia, uszczelniono świetlik w holu głównym, uszczeliono szachty, wykonano przegląd instalacji nawodnienia itd.

W tym tygodniu pojawią się rownież nowej czujniki ruchu na klatkach schodowych (stare poddane zostały reklamacji, gdyż bardzo często zawodziły) oraz przeprowadzony zostanie serwis paneli w kabinach prysznicowych (wymiana uchwytu sprawdzenie działania). Wezwałem również firmę Inbud do usunięcia awarii kanalizacji w jednym z pionów.

Informację na temat zadań wykonanych w związku z przeprowadzanąmodernizacją obiektu będę przekazywal Państwu na bieżąco w następnych dniach.

Zarządca

« 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 » »|