Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aktualności

2012-10-05

USŁUGA ALPINISTYCZNA

KOMUNIKAT


Uprzejmie informujemy, iż w dniach od 8.10 – 10.10 br. w zależności od warunków atmosferycznych będą wykonywane prace związane myciem elewacji oraz daszku szklanego (usługa alpinistyczna).

ADMINISTRACJA

2012-10-05

RECYCLING - OSZCZĘDNOŚCI DLA WSPÓLNOTY

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przestrzeganie zasad segregacji odpadów. Segregacja odpadów przynosi korzyści materialne dla Wspólnoty Mieszkaniowej, zmniejszenie częstotliwości i kosztów związanych z wywozem nieczystości.
Od roku 2013 zmieniają się przepisy dotyczące wywozu odpadów komunalnych, zarządzanie w tym zakresie przejmują władze samorządowe. Spodziewane jest wysoki wzrost kosztów wywozu odpadów komunalnych.

Pamiętajmy, więc iż śmieci posegregowane wywożone będą nieodpłatnie!!!!

Recykling (segregacja odpadów) to inaczej odzyskiwanie niektórych surowców, takich np. jak: aluminium, papier, szkło, tworzywa sztuczne. Ma on na celu zmniejszenie ilości odpadów oraz ochronę środowiska naturalnego oraz co najważniejsze oszczędności dla Wspólnot Mieszkaniowych.

 - Tworzywa sztuczne (ŻÓŁTY*)
 - Szkło (ZIELONY*)
 - Papier (NIEBIESKI*)

Każdy z tych odpadów ma swoją formę recyklingu, każdą można wykorzystać w inny sposób!
W Polsce produkuje się rocznie ok. 6 mln ton odpadów, z czego tylko niewielka ilość jest przetwarzana. Producenci naszych dóbr już rozumieją, dlaczego recykling jest, aż tak ważny, niestety konsumenci jeszcze nie. Właśnie od konsumentów zależy czy obieg surowców zostanie zamknięty czy nie.

Podstawowy globalny cel recyklingu:
•Ochrona zasobów naturalnych
•Ochrona środowiska
•Oszczędność energii
Stan polskiej gospodarki zajmującej się odpadami jest wciąż bardzo niezadowalający. Jak na razie głównym sposobem unieszkodliwiania śmieci jest odkładanie ich na wysypiskach. Ich zły stan i nieprawidłowa eksploatacja jest dużym zagrożeniem dla wód podziemnych i powierzchniowych. W wielu miastach jeszcze nie został wprowadzony program segregowania śmieci i nie wdrążono planu zarządzania śmieciami komunalnymi. My mamy już tą możliwość.

Dlaczego recykling?
Recykling 1 tony papieru pozwala na zaoszczędzenie:
 - od 2,3 do 7 m3 miejsca na składowisku śmieci,
-  26 500 litrów wody,
- 1 476 litrów ropy,
- 4 200 kWh energii.
 

Segregując oszczędzasz !

 

 

PLASTIK  

Do pojemnika koloru ŻÓŁTEGO

Wrzucaj: TAK
- tylko butelki z tworzywa PET po napojach
 
Nie wrzucaj: NIE
- innych odpadków z tworzyw sztucznych
 
SZKŁO 
Do pojemnika koloru ZIELONEGO
Wrzucaj: TAK
- butelki;
- słoiki;
- inne kolorowe i białe opakowania szklane
- bez zamknięć i nakrętek.
 
Nie wrzucaj: NIE
- termometrów;
- strzykawek;
- szkła okiennego;
- opakowań po lekarstwach;
- żarówek, świetlówek;
- szkła kryształowego;
- ceramiki i porcelany.
 
 
PAPIER 
Do pojemnika koloru NIEBIESKIEGO
Wrzucaj: TAK makulaturę, czyli:
- gazety;
- czasopisma;
- prospekty;
- worki papierowe;
- katalogi;
- zużyte zeszyty;
- książki;
- koperty.
 
Nie wrzucaj: NIE
- papieru zabrudzonego i zatłuszczonego;
- opakowań, które oprócz papieru zawierają inne materiały np. tworzywa sztuczne i folie metalowe (dotyczy to głównie opakowań po sokach, mleku oraz innych produktach spożywczych).
2012-09-20

DOMOFONY PELIKAN

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE W DNIU 20 WRZEŚNIA BR. ZOSTAŁY WYŁĄCZONE Z UŻYTKU KODY DOMOFONOWE ZE WZGLĘDU NA PRZEPROWADZANE PRACE SERWISOWE SYSTEMU DOMOFONOWEGO.

PROSIMY O OTWIERANIE DRZWI KLUCZEM LUB KONTAKT Z RECEPCJĄ BUDYNKU (PORTNIERNIA).

PRACE SERWISOWEPOTRWAJĄ PRZEZ OKRES 2 TYGODNI, NASTĘPNIE BĘDZIEMY PRZEPROWADZALI PRZEGLĄDY W LOKALACH MIESZKALNYCH.

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

ZARZĄDCA

2012-06-27

BIEŻĄCE CZYNNOŚCI ADMINISTRACYJNE

SZANOWI MIESZKANCY!

W ZWIĄZKU Z POJAWIAJĄCYMI SIĘ ZGŁOSZENIAMI ODNOŚNIE DO PROBLEMÓW Z GOŁĘBIAMI TJ. ZABRUDZENIA BALKONÓW ORAZ ELEWACJI BUDYNKU, ZARZĄD WSPÓLNOTY PODJĄŁ DECYZJĘ O MONTAŻU KOLCÓW NA GOŁĘBIE, KTÓRE MAJĄ POPRAWIĆ OBECNĄ SYTUACJĘ.

W ZAŁĄCZENIU PRZESYŁAM KILKA ZDJĘC WYKONANYCH PRAC.

JEDNOCZEŚNIE INFORMUJĘ, IŻ W NAJBLIŻSZYCH DNIACH NA TERENIE ZEWNĘTRZNYM NIERUCHOMOŚCI POJAWI SIĘ STOJAK NA ROWERY. BARDZO PROSZE, ABY ROWERY BYŁY PRZYPINANE DO STOJAKA, NIEDOPUSZCZALNE JEST PRZYPINANIE ROWERU NP. DO HYDRANTU P.POŻ. CZY OPRAW OŚWIETLENIA ZEWNĘTRZNEGO, ITP.

NA CZĘŚCIACH WSPÓLNYCH NIERUCHOMOŚCI POJAWIŁY SIĘ RÓWNIEŻ NOWE TABLICZKI INFORMACYJNE, MAJĄCE NA CELU BARDZIEJ WIDOCZNY PRZEKAZ ORAZ POPRAWĘ ESTETYKI POWIERZCHNI WEWNĘTRZNYCH BUDYNKU. W NAJBLIŻSZYM CZASIE WYMIENIONY ZOSTANIE ROWNIEŻ LOGOTYP NIERUCHOMOŚCI W HOLU GŁÓWNYM NA NOWY BARDZIEJ ESTETYCZNY.\

w HALI GARAZOWEJ POZIOMU -2 ZMODERNIZOWANO INSTALECJĘ ELEKTRYCZNĄ DO OBSŁUGI POMP ZANUŻENIOWYCH, BARDZO CZĘSTO PODCZAS OPADÓW DESZCZU POMPY WYŁĄCZAŁY BEZPIECZNIKI I ZALEWAŁY POZIOM HALI GARAŻOWEJ, OBECNE ROZWIĄZANIE ZABEZPIECZA OBWÓD, POSIADA RÓWNIEŻ CZYTELNĄ INFORMACJĘ DLA PRACOWNIKÓW OCHRONY, KTÓRZY BĘDĄ MOGLI SKUTECZNIE REAGOWAĆ W SYTUACJACH WYŻSZEJ KONIECZNOŚCI.

LICZYMY, IŻ PODJĘTE W OSTATNIM CZASIE DZIAŁANIA SPOTKAJĄ SIEZ POZYTYWNYM ODBIOREM I PRZYSŁUŻĄ SIĘ DO POPRAWY KOMFORTU MIESZKAŃCÓW NIERUCHOMOŚCI PELIKAN.

ZARZĄDCA

2012-05-28

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA MIESZKAŃCÓW

WITAM SERDECZNIE,

W DNIU DZISIEJSZYM ZAMONTOWANO DODATKOWE LUSTRO MAJACE NA CELU LEPSZĄ WIDOCZNOŚĆ DLA KIEROWCÓW ZARÓWNO WYJEŻDZAJACYCH Z TERENU ZEWNĘTRZNEGO (PARKINGU) NIERUCHOMOŚCI JAK ROWNIEŻ I TYCH WYJERZDZAJĄCYCH Z GARAŻU PODZIEMNEGO. TERAZ PATRZĄC W LUSTRO DROGOWE WIDZIMY NADJERZDZAJACE POJAZDY. LICZYMY, IŻ TO DZIAŁANIE POPRAWI BEZPIECZEŃSTWO KIEROWCÓW, MIESZKAŃCÓW NASZEJ NIERUCHOMOŚCI.

ZMIENIONO ROWNIEŻ SPOSÓB MONTAŻU SLUPKÓW NA DRODZE P.POŻ. WCZEŚNIEJ POJAZDY UDERZAJACE W SŁUPEK, NISZCZYŁY KOSTKI BRUKOWE DO KTÓRYCH SŁUPKI BYŁY PRZYMOCOWANE.

ZARZĄDCA

 

2012-04-17

INDYWIDUALNE ZBIERANIE GŁOSÓW

KOMUNIKAT

ZE WZGLĘDU NA NISKĄ FREKWENCJĘ ZWIĄZANĄ Z GŁOSOWANIEM ODNOŚNIE DO UCHWAŁ NA ROK 2012 PRZYPOMINAM O KONIECZNOŚCI ODDANIA GŁOSU POD UCHWAŁAMI ORAZ POZOSTAWIENIE KARTY DO GŁOSOWANIA W PUNKCIE RECEPCJI (OCHRONA).

PRZYPOMINAM, IŻ BRAK 50% PROGU GŁOSÓW „ZA” UTRUDNIA FUNKCJONOWANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ PELIKAN.

PAMIĘTAJMY, IŻ ODDANIE GŁOSU OBNIŻY PAŃSTWA KOSZTY ZWIĄZANIE Z UTRZYMANIEM LOKALU MIESZKALNEGO ZE WZGLĘDU NA NOWY OBNIŻONY PLAN GOSPODARCZY.

ADMINISTRACJA

*PUSTE KARTY DO GŁOSOWANIA DOSTĘPNE SĄ W PUNKCIE RECEPCJI WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI DO WGLĄDU.

2012-03-21

ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ 2012

Szanowni Mieszkańcy !

W imieniu Zarządu Wspólnoty pragnę Państwa serdecznie zaprosić na Roczne Zebranie Wspólnoty, które odbędzie się 28 marca 2011 r. (środa) o godz.  18.00 w XIV Liceum Ogólnokształcącym przy os. Piastowskim 106 w Poznaniu

 

O terminie zebrania zawiadamiam z wyprzedzeniem, tak, aby każdy z członków Wspólnoty mógł uwzględnić powyższy termin w swoich planach. Bardzo zależy nam na uczestnictwie Państwa w zebraniu, z uwagi na konieczność określenia kierunku dalszych zmian w funkcjonowaniu naszej Wspólnoty. Szczegółowy harmonogram zebrania zostanie Państwu przesłany odrębnym pismem.

Zarządca
                          
 

« 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »|